Ekológia zdravia

Človek je neoddeliteľnou súčasťou prírody. Sme pevne spojení s okolitým prostredím. Patrí sem vzduch, ktorý dýchame, voda, ktorú pijeme, jedlo, ktoré konzumujeme. Každá bunka nášho organizmu citlivo reaguje na akékoľvek vonkajšie zmeny a ako malé zrkadlo odráža stav okolitého prostredia. Čo nám to zrkadlo hovorí? Ak sú bunky plné sily a výborne zvládajú svoju prácu, tak to znamená, že človek je nie len zdravý, ale že pije pramenitú vodu a konzumuje potraviny z prírodného prostredia.

Ale čo ak sú vedľa nášho domu továrenské komíny alebo frekventovaná magistrála? Alebo ak nemáme na výber nič iné len chlórovanú vodu z vodovodného kohútika a potraviny, ktoré sú vypestované na základe chemických hnojív?

Niekto si možno povie, že tak dnes mnohí z nás žijú a pri tom nemajú zdravotné problémy. Ale ak sa pod mikroskopom pozrieme na bunky súčasného mestského človeka, tak v nich môžeme vidieť usadeniny, toxíny
a veľa cudzorodých chemických látok. Lekári tento jav nazývajú znečistenie vnútorného prostredia organizmu.

 Čím je nebezpečné narušenie vnútornej ekológie a prečo sa dnes tak veľa hovorí o potrebe pravidelnej očisty organizmu?

  • na boj proti toxínom vynaloží organizmus veľa energie, ktorá by mohla byť oveľa lepšie využitá na životné funkcie.
  • veľa chemických látok sú zároveň silné alergény a môžu vážne narušiť imunitný systém.
  • chronická otrava buniek môže zvýšiť riziko chronických ochorení.

Tieto a iné nepríjemné následky znečistenia vnútorného prostredia organizmu ukazuje nasledujúca tabuľka:

Znečistenie vnútorného prostredia organizmu

Zvýšená spotreba energie

Disbalans imunitného systému

Opotrebenie a zánik buniek

Karcinogénny účinok

Genetická mutácia

Únava, zníženie práceschopnosti

Oslabenie imunity, alergie

Chronické ochorenia a predčasné starnutie

Vysoké
onkologické riziko

Vysoké
riziko vrodených ochorení

Našťastie máme možnosť zabrániť znečisteniu buniek organizmu a odvrátiť tak nepríjemné následky.

  • môžeme odísť niekam do prírody, nedotknutej ľudskou rukou, a zostať tam žiť v ekologicky najčistejšom prostredí. Táto možnosť sa javí ako najlepší spôsob očisty nášho organizmu, ale nie každý má možnosť učiniť tento krok.
  • môžeme využiť súčasné prostriedky na očistu organizmu a tým udržať čistotu našich buniek, bez narušenia nášho obvyklého mestského životného štýlu. Jedným z týchto prostriedkov na očistu organizmu sú Pramene čistoty.

Je to v podstate nový systém komplexnej bunečnej očisty, ktorý bol vypracovaný špecialistami Výskumného
a inovačného centra Korporácie „Sibírske zdravie“ na základe najnovších úspechov v oblasti endoekológie.

Ako fungujú „Pramene čistoty“ a čím sa líšia od ostatných očistných prípravkov?

Ak iné prípravky čistia jednotlivé orgány v tele (pečeň, obličky, črevá), tak Pramene čistotypôsobia na bunečnej úrovni. Okrem toho, Pramene čistotystimulujú nie len jeden mechanizmus očisty buniek, ale hneď niekoľko základných mechanizmov. Takže plným právom nazývame Pramene čistoty systémom komplexnej bunkovej očisty.

Aby sme pochopili mechanizmus čistiacich účinkov „Prameňov čistoty“, uvedieme nasledovný príklad:

Predstavte si, že náš organizmus je veľké mesto, v ktorom každá bunka predstavuje jednotlivý dom. Tak ako domy
v mestách vytvárajú štvrte a mestské oblasti, tak aj bunky vytvárajú tkanivá a potom jednotlivé orgány. Tak ako mestské domy sú prepojené sieťou malých uličiek a ulíc, ktoré potom ústia k hlavným cestám a nakoniec k diaľniciam, tak aj bunky organizmu sú obklopené medzibunkovou tekutinou, ktorá medzitým vteká do ciev krvného systému, lymfatického systému, žlčových a iných ciev.

Ako môžeme v podmienkach súčasného priemyslového mesta udržať čistotu každého jedného domu?

Predovšetkým je potrebné pravidelné upratovanie špiny, prachu alebo snehu z mestských ulíc a dvorov. To isté platí aj pre náš organizmus, kde „upratovanie ulíc a uličiek “ nazývame „očista medzibunkového priestoru“.

A práve na to je určená prvá formula „Prameňov čistoty.“

____________________________________________________________________________________________________

Pramene čistoty formula 1 (očista medzibunkového priestoru)

Prvá formula „Prameňov čistoty“ predstavuje komplex liečivých rastlín, ktoré čistia priestor medzi bunkami. V organizme človeka je každá bunka obklopená medzibunkovou tekutinou. Táto tekutina sa neustále obnovuje medzitým čo tá opotrebovaná (odpadová) medzibunková tekutina s rozpustenými toxínmi je odvádzaná cez sieť špeciálnych kanálikov. Môžu to byť lymfatické, žlčové, močové a iné kanáliky. „Pramene čistoty“ pôsobia na všetky tieto systémy tak, aby došlo k čo najefektívnejšiemu prečisteniu medzibunkového priestoru.

Očista čriev

Hrubé črevo hrá dôležitú úlohu v očiste nášho organizmu, pretože:

  1. do čreva prúdia spolu s vodou a jedlom aj toxíny,
  2. sa v ňom vytvára veľké množstvo škodlivých látok látkovej výmeny, ktoré sú zároveň odvádzané z organizmu. Zložky prvej formule „Prameňov čistoty“ - koreň lopúchu a vňať ľubovníka, zvyšujú pohybovú aktivitu čreva a prispievajú tak k normalizácii črevnej mikroflóry, čo vede k urýchleniu odvádzania toxínov a zmenšeniu tvorby škodlivých látok v črevách.

Očista močových ciest

Obličky a močové cesty sú jedným z hlavných systémov očisty od škodlivých látok, ktoré vznikajú v organizme človeka. Bylinky ako sú praslička, pohankovec a lístky brusnice a čiernej ríbezle stimulujú čistiacu funkciu močových ciest.

Očista pečene a žlčových ciest

Pečeň je hlavným orgán, v ktorom dochádza k neutralizácii škodlivých látok, ktoré sa dostávajú do tela s jedlom alebo vznikajú priamo v organizme. Ale čistiaca aktivita pečene by nebola možná bez žlčového systému, v ktorom sú všetky škodlivé látky, ktoré boli predtým spracované v pečeni, odstránené z organizmu. Preto prvá formula „Prameňov života“ obsahuje celý komplex žlčopudných rastlín: extrakt echinacey, kvety slamihy piesočnej (plesnivec) a nátržnice močiarnej, a tiež vňať prerastlíku dlholistého, stavikrvu vtáčieho a ľubovníka bodkovaného. Extrakt pabodliaku a kvety nátržnice močiarnej majú navyše antiparazitálne účinky.

Očista krvného obehu a lymfatického systému

Krv a lymfa omývajú takmer každú bunku nášho organizmu. Okrem iných funkcií majú tiež dôležitú rolu v očiste medzibunkového priestoru, keď odvádzajú preč v ňom rozpustené škodlivé látky a odpadové látky trávenia. Prvá formula „Prameňov čistoty“ reguluje očistnú funkciu krvného obehu a lymfatického systému na základe liečivých rastlín ako sú: listy brusnice a čiernej ríbezle, koreň nátržnice a krvavca lekárskeho, ďatelina a nátržnica.

Očista dýchacej sústavy

Cez priedušky a pľúca nielen dýchame, ale aj vylučujeme z organizmu veľké množstvo škodlivých látok, baktérií a vírov. Čistiaca funkcia dýchacích orgánov je zvýšená hlavne vo veľkých mestách s vysokým atmosférickým znečistením. Preto je veľmi dôležité túto čistiacu funkciu priedušiek podporovať za pomoci rastliniek, ako je koreň sladkého drievka a ľubovníka, ktoré sú obsiahnuté v prvej formule „Prameňov čistoty“.

Očista cez pokožku

Možno nie všetci vedia, že spolu s potom sa vylučuje veľké množstvo odpadových látok. Práve preto ľudové liečiteľstvo doporučuje pri chrípke a prechladnutí poriadne sa pod perinou „vypotiť“. Aj preto prvá formula „Prameňov života“ obsahuje kvety lipy a ľubovníkovú vňať, ktoré podporujú potenie.

Očista imunitného systému

Nedávno bolo zistené, že imunitný systém nás nechráni iba pred chorobami infekčného pôvodu, ale takisto od veľkého množstva chemických látok. Preto liečivé rastliny, ktoré podporujú imunitu, navyše čistia aj náš organizmus. V zložení prvej formuly „Prameňov čistoty“ sú preto obsiahnuté tieto rastliny: echinacea, koreň sekernice, nátržnica a ľubovník.

Ak ste oboznámení so súčasnými metódami očisty organizmu, tak určite viete o tom, že ich očistný potenciál je ohraničený jedným z vyššie vymenovaných spôsobov. Ale napriek efektivite týchto spôsobov očisty je nemožné udržať vnútornú čistotu organizmu. V skutočnosti, keď budeme pravidelne čistiť ulice a naše domy zvonku, tak neochránime naše byty (vnútrajšok) od usadenín a prachu. Presne tak je to v organizme s prostredím okolo buniek, keď toto prostredie môže byť čistým, ale samotné bunky sú pri tom plné odpadových látok. Preto, keď čistíme medzibunkový priestor, je tiež potrebné očistiť priestor vo vnútri buniek.

Najprv je potrebné zneutralizovať škodlivé látky vo vnútri buniek a potom je potrebné tento „odpad“ vylúčiť von z buniek. Toto má na starosti druhá formula „Prameňov čistoty“.

____________________________________________________________________________________________________

Pramene čistoty  formula 2 (očista vnútorného bunkového priestoru)

Druhá formula „Prameňov čistoty“ pomáha čistiť vnútorný priestor našich „domov“ - buniek. Starostlivo vybrané rastlinné zložky tohto produktu stimulujú funkciu špeciálnych vnútrobunkových enzýmov, ktoré zneutralizujú škodlivé látky, ktoré prenikli do buniek. Vedci vyčleňujú dve základné skupiny enzýmov, ktoré sa podieľajú na očiste vnútorného priestoru bunky. Prvá skupina enzýmov pôsobí tak, že priamo neutralizuje toxické látky a to takým spôsobom, že mení ich chemickú stavbu. Druhá skupina enzýmov mení tieto chemicky zmenené toxíny na rozpustnú formu, ktorá sa potom ľahko odvádza z buniek von.

Porozmýšľajte, čo ešte môže ohrozovať Váš dom, okrem špiny či prachu na ulici a v samotnom dome alebo byte. Áno, je to počasie. Dážď a vietor, teplo a zima, sneh a krupobitie – všetko môže vážne poškodiť okná, strechu i steny domu. Presne takto môžu trpieť aj naše bunky v tele pri takom „zlom počasí“.

V skutočnosti každú sekundu prebieha v organizme človeka množstvo procesov za prítomnosti kyslíka, ktorý dýchame. Výsledne počas bunkového dýchania dochádza v bunkách ku vzniku voľného kyslíka a jeho zlúčenín. Tento kyslík môže spôsobovať „koróziu“ bunkovej štruktúry, ničiť bunkový obal a životaschopnosť buniek.

Nie náhodou sa zlúčeniny voľného kyslíka nazývajú „voľnými radikálmi“. Presne tak, ako v politike, tieto radikály sa snažia dosiahnuť svoj cieľ, nehladiac na to, že pri tom môžu spôsobiť škodu celému organizmu.

Súčasná medicína považuje voľné radikály (voľné formy kyslíka) ako jednu z príčin väčšiny ochorení, pretože tieto radikály poškodzujú bunky a celkovo vysiľujú organizmus.

Nepriaznivé ekologické podmienky, fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu prudko zvyšuje množstvo voľných radikálov v organizmu človeka.

Tretia formula „Prameňov čistoty“ je vytvorená práve pre to, aby ochránila naše bunky pred vnútornou „koróziou“, to znamená pred negatívnym pôsobením voľného kyslíka. Ak na ochranu nášho domu pred nepriazňou počasia potrebujeme vodovzdorné a antikorózne farby, tak na ochranu našich buniek potrebujeme špeciálne látky prírodného pôvodu – antioxidanty.

____________________________________________________________________________________________________

Pramene čistoty formula 3 (antioxidačná ochrana buniek)

Tretia formula „Prameňov čistoty“ predstavuje zložitý komplex rastlinného, živočíšneho a minerálneho pôvodu. Toto jedinečné zloženie chráni bunky pred voľným kyslíkom a inými nebezpečnými chemickými látkami. Nie náhodou sú antioxidanty v súčasnej medicíne a kosmetológii považované za účinný prostriedok proti starnutiu.

Ako pôsobia antioxidanty?

Tak ako existujú viaceré prostriedky s rôznymi účinkami na ochranu nášho domu, tak aj antioxidanty majú rôzne pole pôsobenia. Tretia formula „Prameňov čistoty“ využíva všetky ochranné vlastnosti antioxidantov a zaisťuje trojitú ochranu buniek.

1: Vonkajšia ochrana buniek. Antioxidanty, ako vitamín C, rastlinné bioflavonoidy, aktívne látky listov tymianu, borievky, maliny a broskyne, plody šípky a tiež unikátny extrakt z hroznových semienok tvoria „nezničiteľnú“ stenu okolo každej bunky. Akonáhle sa v blízkosti bunky objavia nebezpečné molekuly, tak sa na ne vyššie spomínané antioxidanty naviažu a zneutralizujú ich.

2: Vnútorná ochrana buniek. Antioxidačné mikroelementy, ako zinok, selén, meď a mangán, prenikajú dovnútra bunky a stimulujú prácu ich obranných enzýmov. Tieto enzýmy  pôsobia ako „pasce“, ktoré neutralizujú voľný kyslík, ktorý sa tvorí vo vnútri buniek.

3: Spevnenie bunkových stien. Vitamíny A a E, unikátne prírodné antioxidanty a okvetné lístky měsíčku prenikajú do vnútra bunkového obalu a zabraňujú deštruktívnym procesom okysličenia, ktoré môžu viesť ku tvorbe nebezpečných „otvorov“ v bunkových stenách.

Antioxidanty – vitamíny, mikroelementy a vitamínom podobné látky, ktoré chránia bunky organizmu pred devastačným pôsobením voľných radikálov.

Pomocou „Prameňov čistoty“ zabezpečíte úplnú očistu a ochranu každej bunky vášho organizmu.


Spôsob používania „Prameňov čistoty“:

Formula 1 (60 kap.) – 2 kapsule (ráno)

Formula 2 (60 kap.) – 2 kapsule (večer)

Formula 3 (60 kap.) – 1 kapsula (ráno), 1 kapsula (večer)


Cena:

Pramene čistoty. Formula 1, 2, 3 (3×60kap.)  ..... 31 €

 

mobil: 0903 194 477    e-mail: masaze@awen.sk  •  FB: Awen massage


Created by Ferdinand Ornth