BANKOVANIE PLUS

Bankovanie (prikladanie sklenených gulovitých nádobiek s nahriatym vzduchom, v ktorých sa ochladzovaním vytvorí podtlak a spôsobí ich prisatie na kožu) pohybového aparátu a chrbtice.
Bankovanie Plus, na rozdiel od iných druhov bankovania zaručuje, že banky budú postupne prikladané na celú plochu chrbta, nielen na určité miesta. Banky sú rýchlo odnímané a opäť priložené na iné miesto, čo spôsobuje oveľa menšiu bolestivosť ako pri metódach, kde sú banky priložené na určité miesta na dobu cca 10 - 20 min. 

Liečba bankovaním je veľmi stará metóda, používaná na potláčanie bolestí pohybového aparátu a liečenie vnútorných problémov. Podľa čínskej medicíny reguluje bankovanie tok životnej energie čchi a napomáha vytiahnutiu škodlivín do krvného obehu a ich následnému odstráneniu. Pozitívne účinky - prečistenie krvi, zlepšenie krvného či lymfatického obehu, regulácia a zlepšenie funkcie nervového systému a predovšetkým pomerne rýchle odstránenie bolesti, ktoré nastane po uvoľnení zatuhnutých svalov. Podtlak aktivuje prietok krvi vo svaloch.
Na koži môžu krátkodobo ostať viditeľné krvné podliatiny podobné modrinám, ktoré však nie sú bolestivé a do niekoľko dní zmiznú. (Záleží na dobe pôsobenia podtlaku, môžu miznúť aj dlhšie). Samotné bankovanie môžu citlivejší ľudia vnímať ako mierne bolestivé v miestach, kde majú najväčšie svalové zatuhnutia (spazmy).

Kontraindikácie pri bankovaní

mobil: 0903 194 477    e-mail: masaze@awen.sk  •  FB: Awen massage


Created by Ferdinand Ornth